O projektu

Vyhlašujeme 3. ročník online výtvarné soutěže. Inspirativní téma pro rok 2023 je "Na křídlech". Soutěžní práce můžete nahrávat dle pravidel soutěže do 30. dubna 2023. Těšíme se!

Čímtačára si nedělá ambice nahradit klasické výtvarné soutěže, ale nabízí variantu čistě v online provedení.
Cílem našeho projektu je umožnit vystavení obrázků i těm, kteří nechtějí své originály odesílat do neznáma, ale zprostředkovat je širokému publiku. Prostřednictvím každoročních soutěžních i nesoutěžních přehlídek vytvoříme obsáhlou on-line galerii výtvarných prací žáků a učitelů výtvarných oborů i amatérských výtvarníků.
Soutěžní práce se nahrávají pouze v elektronické podobě a originály zůstávají jejich tvůrcům, v galerii můžete vidět všechny zaslané práce ihned po jejich nahrání. Zadáním parametrů vyhledávání si můžete prohlédnout jen některé kategorie nebo druhy škol nebo vyhledat školy ve "vašem" městě. Tisíce prací by se do klasické výstavní síně nevešlo, ale zde si je můžete v klidu a pohodě prohlédnout kdykoli. 
  Portál se sofistikovaným vyhledávacím systémem slouží jako zdroj inspirace k tvorbě pro všechny, kdo přehlídku navštíví; učitelé výtvarné výchovy zde mohou čerpat náměty pro svou tvorbu v hodinách, žáci získají přehled o šikovnosti svých vrstevníků. Rodiny žáků zde mohou zhlédnout práce svých dětí bez nutnosti cestování a mohou je porovnat s pracemi jejich vrstevníků. Zájemci o studium na ZUŠ či středních uměleckých školách zde získají přehled o úrovni výuky i vlastní tvorbě učitelů odborných předmětů. 
V prvním ročníku vznikla naprostá většina prací při distanční výuce, ve druhém ročníku vznikaly práce pod vedením pedagogů a zapojilo se větší množství základních škol. Doufáme, že třetí ročník soutěže bude neméně úspěšný. Odborná porota je připravena hodnotit a my všichni se těšíme na originální výtvarné práce ze široka - daleka :-)
Rovněž třetí ročník podpořilo grantem naše domovské město Beroun a získal záštitu MŠMT.

Mgr.A Andrea Borovská
iniciátorka projektu
 

Mgr.A Andrea Borovská

Studia:
Střední odborná škola výtvarná, Hollarovo nám., Praha 3, studijní obor propagační výtvarnictví
Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze obor grafický design a plakát - prof. Zdeněk Ziegler
Zahraniční studijní stáž na Accademia delle Belle Arti ve Florencii, Itálie, prof. Caldini
Vedoucí výtvarného oboru ZUŠ, vedoucí kurzů přípravy na umělecké školy
Absolvent 3. ročníků stipendijní akademie MenArt s mentory Milanem Caisem (2019), Michalem Gabrielem (2020) a Tomášem Císařovským (2021)

 

0

dní zbývá do uzávěrky

3688

přihlášených prací

375

zapojených škol

21242

diváků již hodnotilo